11 listopad 2016

11. listopada br. nasza jednostka tradycyjnie wzięła udział w wodzisławskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta, po której uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik Powstańców Śląskich. Tam nastąpiła dalsza część uroczystości, w trakcie której dowództwo naszej jednosttki wręczyło drobne pamiątki dyrektorom szkół, które od lat czynnie wspierają działalność "Strzelca" na ziemii wodzisławskiej. Na zakończenie obchodów odbyła się defilada kompanii honorowej przed zebranymi gośćmi, wśród których byli: Prezydent Miasta Wodzisław Śląski Pan Mieczysław Kieca, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, a przede wszystkim tłumnie przybyli na tą okazję mieszkańcy Wodzisławiu. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nasza jednostka wystawiła stoisko promocyjne, a strzelcy 2. plutonu przygotowali krótki pokaz wyszkolenia, by w ten sposób przybliżyć mieszkańcom miasta cele i działania "Strzelca".

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.