3. maj 2016

W dniu 3. maja br. nasi strzelcy tradycyjnie wzięli udział w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Po uroczystej mszy św. odbyły się uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie których odbyło się przyrzeczenie strzeleckie 16. nowych członków naszej jednostki. Następnie kompania honorowa naszej jednostki przedefilowała przed zebranymi gośćmi, wśród których znajdowali się: Prezydent Miasta Wodzisław Śląski Pan Mieczysław Kieca, przedstawiciele władz samorządowyc i lokalnych, kombatanci oraz tłumnie przybyli mieszkańcy miasta. Po części oficjalnej odbyła sie VI edycja Pikniku Historyczno-Militarnego, na którym nasza jednostka wystawiła swoje stoisko promocyjne, a strzelcy 1. plutonu przygotowali pokaz wyszkolenia, czym wzbudzili duże zainteresowanie wśród gości odwiedzających teren imprezy.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.