Zawody "10 strzałów ku chwale ojczyzny"

W dniu 16. sierpnia br. na terenie strzelnicy PTHU Matuszek w Wodzisławiu-Zawadzie odbyły się zawody "10 strzałów ku chwale ojczyzny", współfinansowane przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski w ramach realizacji zadania publicznego. Ponadto na strzelnicy nie zabrakło również innych atrakcji, takich jak stoisko promocyjne naszej jednostki, na którym goście mogli zapoznać się z działalnością wodzisławskiego "Strzelca" oraz stanowisk, na których demonstrowano budowę i działanie kbk AKM.

 W zawodach wzięło udział 76. osób. Pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Krzysztof Chromik - 91 pkt

2. Michał Górny - 90 pkt

3. Bartosz Chyliński - 88 pkt

 

Zwycięzcom nagrody wręczył ppłk Andrzej Sygulski, Wojskowy Komendant Uzupełnień z Rybnika, który objął patronat honorowy nad zawodami.

Następnie odbyła się "strzelecka" część zawodów, w któerej wzięli udział strzelcy z sąsiednich jednostek, tj. JS 3030 Żywiec, JS 3054 Racibórz oraz JS 3064 Kędzierzyn-Koźle. Wtej kategorii najlepszy okazał się Patryk Goc z JS 3030 Żywiec.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a wszytkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

 

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.