Kurs Rozpoznania Ogólnowojskowego

W dniach 13-14 marzec 2010 roku w naszej Jednostce zostanie zoorganizowany Kurs Rozpoznania Ogólnowojskowego.
Szczegóły w rozszerzeniu.

Miejsce: Wodzisław Śląski
Koszt: 40 zł (w tym amunicja oraz środki pozoracji)

Organizator zapewnia zakwaterowanie z pełnym węzłem sanitarnym.
Szkolenie obejmuje szkolenie ogniowe (KBK AK, kbks ewentualnie broń krótka) oraz zagadnienia dotyczące podstawowych elementów rozpoznania na szczeblu taktycznym (pluton lekkiej piechoty).
Na kursie zostaną przedstawione charakterystyki wojsk państw spoza NATO (wschód).
Ćwiczenie taktyczne będzie obejmowało praktyczne planowanie i przygotowanie działań na szczeblu plutonu lekkiej piechoty, rozpoznanie posterunku drogowego wojsk obcych, podstawowy zakres łączności radiowej oraz meldunków, a także zaplanowanie i wykonanie wypadu na posterunek przeciwnika.

Pytania i zgłoszenia proszę kierować do dnia 28 lutego 2010: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gg: 2243016
tel: 665747363 (po 15.30).


Wyposażenie obowiązkowe:
- jedzenie,
- karimatę, śpiwór,
- oporządzenie osobiste (minimum ładownicę oraz manierkę),
- jedzenie na czas szkolenia,
- farbę maskującą,
- miękkie nakrycie głowy (kapelusz bądź czapka zimowa w zależności od pogody),
- obszyty mundur strzelecki, beret,
- zeszyt oraz przybory do pisania,
- inne elementy np.: maskowanie zwiadowcy,
- atrapę broni długiej,
w razie pytań proszę o kontakt.
ze strzeleckim pozdrowieniem

st. sierż. ZS Stanisław DROSIO
szef szkolenia JS 2023 w Wodzisławiu Śląskim

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.