3 maj 2015

3 maja nasza Jednostka wzięła udział w obchodach 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. maja. Uroczystości rozpoczęło przywitanie pododdziałów oraz pocztów sztandarowych przez Prezydenta Miasta Wosdzisław Śląski Pana Mieczysława Kiecę. Następnie odbyła się msza święta, po której uczestnicy przemaszerowali pod pomnik powstańców śląskich na patriotyczną część obchodów, w trakcie której nastąpiło wręczenie medalu za zasługi dla obronności kraju pierwszemu dowódcy wodzisławskiej jednostki mł. insp. ZS Piotrowi Lewandowskiemu. Nie mogło zabraknąć też awansów dla strzelców oraz przyrzeczenia 2. plutonu szkolnego, którego członkowie zostali oficjalnie przyjęci w szeregi ZS "Strzelec" OSW. Po defiladzie przed mieszkańcami miasta odbył się V Piknik Historyczno - Militarny, w trakcie którego nasza Jednostka zparezentowała zgromadzonym poziom swojego wyszkolenia.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.