Egzamin dla kandydatów 2015.

Egzamin2015W dniu 25 kwietnia br. 12 kandydatów na strzelców naszej Jednostki oraz Jednostki Strzeleckiej 3054 Racibórz przystąpiło do egzaminu wieńczącego ich półroczny okres szkolenia unitarnego. Weryfikacja obejmowała dwie części: teoretyczną, w której kandydaci musieli wykazać się znajomością regulaminów i historii Związku, oraz praktyczną, na której sprawdzano nabyte przez nich umiejętności w formie pętli taktycznej, gdzie na poszczególnych stanowiskach zaliczali odpowiednio znajomość elementów taktyki oraz bronioznawstwa. Egzamin zdali wszyscy, choć z różnymi wynikami, i już 3. maja złożą przyrzeczenie strzeleckie. Wszystkim przyszłym strzelcom życzymy powodzenia!

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.