Zimowe Manewry Strzeleckie KOBO 2015 - zapowiedź.

KOBO2015W dniach od 20 do 22 lutego 2015 roku odbędzie się kolejna edycja Zimowych Manewrów Strzeleckich "KOBO", współfinansowanych ze środków Urzędu Miasta Wodzisław Śląski. Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierowć na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyposażenie:

-atrapa broni długiej;
-oporządzenie: kamizelka /pasoszelki;
-ubranie ochronne gore-tex/bechata/parka;
-obuwie za kostkę;
-maskałat;
-"lekkie" nakrycie głowy;
-saperka (1 na dwie osoby);
-pałatka/poncho/brezent do przygotowania obozowiska;
-jedzenie na dwa dni;
-ubezpieczenie NW;
-niepełnoletni zgoda rodziców;
-zasobnik;
-śpiwór, karimata, fola NRC;
-płyny na 48h, manierka + kubek + menażka;
-puszka survivalowa;
-niezbędnik + coś co pomoże przygotować sobie ciepły posiłek;
-łączność z jednostek (o ile posiadają);
-broń wsparcia - jak wyżej
-notatnik, przybory do pisania, notowania, szkicowania.
-przyrządy nawigacyjne: GPS, kompas

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.