X Walny Zjazd Delegatów

WZD20146 grudnia czteroosobowa delegacja naszej jednostki wzięła udział w X Walnym Zjeździe Delegatów Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej. W Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, oprócz przedstawicieli jednostek, obecni bylir również: gen. Bogusław Pacek - radca Ministra Obrony Narodowej: Romuald Szeremietiew - Szef Biura inicjatyw Obronnych oraz Pani Anna Lewak - Prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego. Głównym zadaniem zjazdu był wybór nowych władz związku na kolejną trzyletnią kadencję. Komendantem Głównym ponownie został wybrany insp. ZS Marcin Waszczuk.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.