Kompania w Działaniach Nieregularnych w Terenie Zurbanizowanym Ostrowiec Świętokrzyski 2014

Ostrowiec2014W dniach 27-28 września 2014r. odbyło się kolejne ćwiczenie zgrywające pododdziały organizacji proobronnych na szczeblu kompanii: "Kompania w Działaniach Nieregularnych w Terenie Zabudowanym". Tym razem terenem działań był Ostrowiec Świętokrzyski. Organizatorami były Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl, Jednostka Strzelecka 2013 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Honorowy patronat nad ćwiczeniem objął Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. prof. dr hab. Stanisław Koziej. Z kolei w skład Komitetu Honorowego weszli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych.

W ćwiczeniu brali udział również wodzisławscy strzelcy, wchodzący w skład 3. Plutonu OT, którego zadaniem było zajęcie obiektu przeciwnika (kryptonim RYDZ). Działania rozpoczęto przeprowadzeniem pozorowanego ataku w formie napadu ogniowego na punkt nieprzyjaciela. Dowódca zaatakowanego RYDZA poprosił swoje dowództwo o wsparcie. W tym celu z obiektu KOZAK wyruszyły siły QRF. Wpadły jednak one w przygotowaną przez 4. Pluton zasadzkę. Następnie siły 1 i 2. Plutonu zaatakowały obiekt KOZAK, zdobywając go i uwalniając przetrzymywanych w nim zakładników. W tym samym czasie 3. Pluton zajął obiekt RYDZ, a 4. Pluton zniszczył pozostałości QRF nieprzyjaciela.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.