3 maj 2014

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_3V2014.jpgNa tegorocznych obchodach Święta Konstytucji nie mogło zabraknąć wodzisławskich strzelców. Jak co roku liczna reprezentacja naszej jednostki wzięła udział we mszy świętej a następnie w uroczystości na Placu Korfantego. Tego dnia udekorowano symbolicznymi odznakami osoby szczególnie zasłużone dla ruchu strzeleckiego na terenie Wodzisławia, w tym dowódcę JS 2023 chor. ZS Łukasza Naczyńskiego, Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Pana Mieczysława Kiecę i wielu innych. Nie mogło także zabraknąć awansów dla strzelców oraz przyrzeczenia kandydatów, którzy w ten sposób ostali przyjęci w szeregi jednostki. Przy okazji uroczystości miało miejsce nadanie szefowi szkolenia Jednostki Strzeleckiej 2023 st. sierż. ZS Michłowi Marcolowi przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Rybniku ppłk. Andrzeja Sygulskiego pierwszego stopnia oficerskiego.

Po części oficjalnej miał miejsce IV Piknik Historyczno-Militarny, gdzie strzelcy wystawili stoisko oraz zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu taktyki lekkiej piechoty. Obchody, pomimo niesprzyjającej pogody, zgromadziły tłumy mieszkańców Wodzisławia i okolic.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.