Kurs Rozpoznania Ogólnowojskowego 2014

kro2014W dniach 08-09 marca 2014r. w Wodzisławiu Śląskim odbyła się kolejna edycja Kursu Rozpoznania Ogólnowojskowego, zorganizowana przez Jednostkę Strzeleckiej 2023 pod patronatem Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Szkolenie było współfinansowane przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski w ramach realizacji zadania publicznego „Wiosenne Manewry Strzeleckie KOBO 2014".
Na szkolenie przybyli przedstawiciele Jednostek Strzeleckich ZS „Strzelec" OSW (1313, 4008, 3026, 3053, 2051), ZS „Strzelec" (2104, 1442) i członkowie ON.pl z całej Polski w kursie brał więc udział pluton składający się z 27 kursantów. Pierwszego dnia zrealizowano podstawowe zagadnienia z zakresu prowadzenia rozpoznania i gromadzenia informacji na temat sił przeciwnika i terenu. Z kolei po wieczornych wykładach z zakresu armii państw sąsiadujących z RP, miało miejsce ćwiczenie aplikacyjne, trwające nieprzerwanie do godziny 06:00.
Po raz kolejny realności działaniom dodał pluton OPFOR „Czerwonych", umundurowany i wyposażony w sposób odmienny od kursantów.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.