Jeleniowskie 2014

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_jeleniowskie2014.jpgW dniach 21 - 23 lutego 2014 roku w Paśmie Jeleniowskim Gór Świętokrzyskich odbyły się Warsztaty rozpoznawcze "Jeleniowskie 2014" zorganizowane przez Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl, Związek Strzelecki Oddział Radom (ZSOR) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSOR w Radomiu. W szkoleniu tym wzięła udział sekcja ogniowa 3 drużyny 1 plutonu naszej Jednostki. Nasi strzelcy działali w ramach 1 plutonu lp 7kOT prowadzącej działania przeciwdywersyjne na własnym terenie, do zadań tych należało m. in. patrolowanie podległego terenu, wykrywanie i likwidacja sił przeciwnika, przeciwdziałanie zasadzkom, dywersji, oraz inne - typowe dla obrony terytorialnej, a także bytowanie w terenie. Szersza relacja z warsztatów już niedługo pojawi się na portalu ObronaNarodowa.pl.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.