"SONDA" Szkoła Niższych Dowódców

SONDA2014W dniach 08 - 09 lutego 2014 r. w Łodzi trzech strzelców z naszej jednostki, wzięło udział w tegorocznym kursie Szkoły Niższych Dowódców "SONDA" zorganizowanym przez Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl oraz Jednostkę Strzelecką 4008 Łódź.

Tematyka zajęć „Sondy" obejmowała dwa główne bloki tematyczne: metodyka prowadzenia zajęć oraz dowodzenie pododdziałem na polu walki (szczebel drużyny lekkiej piechoty). Powyższy kurs nie ograniczałs się jedynie do dwóch dni roboczych kursu, uczestnicy, którzy spełnili wymogi kwalifikacyjne, a było ich 13 z całej Polski, musieli wykonac w domu kilka zadań, zleconych przez organizatora kursu, jeszcze przed wyjazdem na kurs.

SONDA to podstawowy kurs dowódczy, który organizowany jest już od kilku lat, na początku pod nazwą Kurs Dowódców Drużyn, jednak od zeszłego roku organizator kursu, pragnąc nawiązać do tradycji Armii Krajowej i tym samymutrwalić nazewnictwo AK w swojej działalności szkoleniowej postanowiło nadać organizowanym przedsięwzięciom szkoleniowym nazwy – kryptonimy szkoleń organizowanych przez Armię Krajową.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.