Walne Zebranie Członków oraz Wigilia Strzelecka

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_wigilijka_2013.jpgW dniu 14 grudnia 2013 odbyło się I Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Jednostki Strzeleckiej 2023 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. Po stwierdzeniu kworum w pierwszym terminie członkowie wodzisławskiego "Strzelca" obradowali nad wyborem nowych władz oraz nowym brzmieniem statutu stowarzyszenia. Miło nam w tym miejscu przyznać, że obecnie stowarzyszenie zrzesza 52 członków, którzy aktywnie wspierają Nasze działania

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie "wigilijne" na którym przeglądajac zdjęcia od początku działalności Jednostki Strzeleckiej 2023. Nie jednemu Strzelcowi pamiętającemu początki Naszej działalności łza się w oku zakręciła. Z tego miejsca pragniemy również życzyć wszystkim sympatykom i wspierającym Naszą działalność wszystkiego dobrego w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Błogosławieństwa Bożego oraz Do siego Roku 2014.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.