Kompania w działaniach opóźniających 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_kwdo2013.jpg12 i 13 października 2013 r. odbyło się kolejne ćwiczenie zgrywające pododdziały organizacji proobronnych na szczeblu kompanii: „Kompania w Działaniach Opóźniających ŚWIDNIK 2013". Tym razem terenem działań zgrywających pododdziałów organizacji pro obronnych był Świdnik pod Lublinem (w zeszłym roku ćwiczenie odbyło się w Wodzisławiu Śląskim). Organizatorami ćwiczenia byli: Legia Akademicka KUL, stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl - Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej oraz Jednostka Strzelecka 2063 ZS „Strzelec" OSW. Ćwiczenie patronatem objęli Burmistrza Miasta Świdnik oraz Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W składzie pododdziałów biorących udział w ćwiczeniu znaleźli się przedstawiciele m. in.: ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno – Wychowawczej: JS 2023 Wodzisław Śląski, JS 1313 AON, JS 4008 Łódź, JS 4018 Gdańsk, JS 2039 Kraków, JS 2063 Świdnik, ze Związku Strzeleckiego "Strzelec": JS 1403 i 1405 Warszawa, JS 3102 Gdańsk, JS 1442 Kozienice, ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl: 1 Mazowieckiego Plutonu LPOT, 1 Dolnośląskiego Plutonu LPOT, 1 Małopolskiej Drużyny LPOT, Grupy GSR z Radomia, Ełku, Mińska Mazowieckiego i Siedlec. Na ćwiczeniu obecni byli również członkowie: Legii Akademickiej KUL, Wrocławskiego Stowarzyszenia Militarnego Paratus i Stowarzyszenia WIN. Razem z osobami zabezpieczającymi ćwiczenie w przedsięwzięciu wzięło udział około 200 uczestników w tym drużyna wodzisławskiego "Strzelca" - jako uczestnicy oraz zabezpieczenie.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.