Szkolenie Taktyczno-Ogniowe Lekkiej Piechoty OT 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_stolpot2013.jpgW dniach 28-29 września 2013 w ramach współpracy Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl - Ruch na rzecz Obrony Terytorialnej z Wojskową Akademią Techniczną odbyły się 1 Warsztaty Taktyczno - Ogniowe projektu Lekka Piechota Obrony Terytorialnej. W szkoleniu wzięły udział dwie drużyny pierwszego plutonu JS 2023. W pierwszym dniu strzelcy odbyli szkolenie taktyczne do szczebla plutonu, gdzie zapoznali się z nową strukturą plutonu LPOT oraz przy wykorzystaniu środków pozoracji pola walki realizowali standardowe procedury operacyjne. W drugim dniu po zakończonej z sukcesem zasadzce liniowej na patrol pieszy pododdział przemieścił się na strzelnicę Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie odbyło się szkolenie ogniowe z wykorzystaniem karabinków kbk AK oraz różnorodnych pistoletów maszynowych, każdy z uczestników wystrzelił w różnych sytuacjach i konfiguracjach 120 sztuk amunicji do powyższej broni. Zdjęcia z warsztatów można odnaleźć w galerii. Dodatkowo należy zaznaczyć, że kierownikiem warsztatów był st. sierż. Stanisław Drosio z naszej jednostki.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.