Święto Wojska Polskiego 2013

14 sierpnia 2013 roku w Rybniku odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Na płycie rybnickiego rynku odbyły się okolicznościowe pokazy. Obchody swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele: parlamentu, władz samorządowych i rady miasta Rybnika; przedstawiciele wojska – Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, Wojskowych Komend Uzupełnień woj. śląskiego, JW AGAT, instytucji publicznych i wszystkich służb mundurowych z terenu administrowanego, szkolnictwa wyższego, a także dyrektorzy kopalń i przedstawiciele zakładów pracy i środowisk kombatantów i weteranów. Oczywiście nie mogło zabraknąć strzelców Jednostki Strzeleckiej 2023, na zaproszenie Komendanta rybnickiej Wojskowej Komendy Uzupełnień wzięli oni udział w uroczystościach na rynku, a także w spotkaniu w rybnickim Muzeum.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.