Kurs Działań Nieregularnych 2013

KDN2013W dniach 25 - 30 lipca 2013 roku w Studziankach Pancernych odbyła się druga po 2008, a pierwsza pod egidą stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl edycja Kursu Działań Nieregularnych. W tegorocznym kursie wzięło udział 6 strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2023 w tym jeden instruktor. Kurs był podzielony na dwie części, pierwsza miała na celu przekazanie kursantom wiedzy i umiejętności z zakresu zasadzki, rajdu oraz przenikania i nawigacji lądowej. Druga części prowadzona przez mjr. rez. Krzysztofa Wójcika, była zadaniowym sprawdzianem umiejętności, kursanci zdobywali most, wspomagali lokalny ruch oporu oraz przygotowywali zasadzkę na kolumnę pojazdów. Wszystkie zajęcia były prowadzone bardzo intensywnie w warunkach ograniczonego snu oraz jedzenia. Wodzisławscy strzelcy ukończyli kurs w komplecie nabywając przy tym szereg nowej wiedzy i umiejętności.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.