Zgrupowanie Szkoleniowe Ciechanowiec 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_unitarka2013.jpgGrupa wodzisławskich strzelców wzięła udział w kursie unitarnym organizowanym w ramach "Zgrupowania Szkoleniowego Ciechanowiec 2013" prowadzonym przez Stowarzyszenie "ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej" oraz "Stowarzyszenie Jednostek Strzeleckich" w dniach 01-05 lipiec 2013 roku w Ciechanowcu. W zgrupowaniu udział wzięło łącznie 100 osób, w tym 11 członków kadry, pozostałą liczbę stanowili kursanci na co dzień będący strzelcami lub sympatykami stowarzyszenia "ObronaNarodowa.pl" z miejscowości: Wodzisław Śl., Mińsk Maz., Siedlce, a także uczniowie klas wojskowo-sportowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.