Dzień Otwarty 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_dzien_otwarty_22czer2013.jpgW ramach realizacji projektu „X lat Strzelca Ziemi Wodzisławskiej" i przygotowań do jesiennej akcji promocyjno – naborowej, 22 czerwca 2013 strzelcy I plutonu Jednostki Strzeleckiej 2023 przygotowali „Dzień Otwarty". Przez cały dzień strzelcy roznosili po centrum Wodzisławia Śląskiego ulotki oraz zachęcali do odwiedzenia Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. W świetlicy szkolnej wystawione zostało stoisko promocyjne, gdzie odwiedzający mogli zapoznać się z wyposażeniem wodzisławskich strzelców oraz obejrzeć filmy promocyjne, które dotyczyły m. in. ćwiczenia „Kompania w natarciu w terenie zabudowanym 2012", które było zorganizowane i przeprowadzone w Wodzisławiu Śląskim. Dla najbardziej odważnych odwiedzających przygotowane zostały podpunkty nauczania na których mogli wziąć udział w zajęciach z musztry, taktyki walki w terenie zabudowany, wychowania fizycznego oraz walki w ręcz. Wśród odwiedzających znalazło się kilkunastu rodziców, którzy chcą wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pozwolić swoim pociechom na wstąpienie w szeregi Jednostki Strzeleckiej 2023.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.