Kurs Walki w Mieście 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_kwm2013.jpgW dniach 15 - 16 czerwca 2013 r. w Giżycach odbyła się kolejny poligon Kursu Walki w Mieście organizowany przez Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl oraz JS 4008 Łódź. W szkoleniu podzielonym tradycyjnie na część kursową i ćwiczenie zintegrowane wzięło udział 32 uczestników z różnych organizacji: ObronaNarodowa.pl, SJS Strzelec, ZS Strzelec OSW, Związku Strzeleckiego, ZS Strzelec, GRH Parasol oraz niezrzeszeni.
Szkolenie zabezpieczyła tradycyjnie JS 4008 Łódź (ZS "S" OSW), prowadzenie zajęć powierzono w większości młodszej kadrze podoficerskiej rekrutującej się z SJS oraz ZS. Ważnym aspektem szkolenia była współpraca w działaniu strzelców z różnych organizacji, stanowiąca doskonały przykład integracji szkoleniowej różnych środowisk.
Tegoroczny kurs był ostatnim szkoleniem w dotychczasowym kształcie (seminarium oraz poligon), w kolejnych edycjach najprawdopodobniej zostanie przekształcony w dwuetapowe szkolenie poligonowe.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.