Wystawa "X lat Strzelca Ziemi Wodzisławskiej"

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_x_lat_strzelca_ziemi_wodzislawskiej_2013.jpg17 czerwca 2013 roku w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „X Lat Strzelca Ziemi Wodzisławskiej". Wstęgę przecięli rodzice chrzestni proporca Jednostki Strzeleckiej 2023 Pani Dyrektor Anna Brachmańska – Ucherek i Prezydent Miasta Wodzisław Śląski Pan Mieczysław Kieca oraz córka Ś.P. Wilhema Meisla Pani Teresa Szymura. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, m. in. Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego Pan Dariusz Prus, dyrektorzy placówek oświatowych współpracujących z naszą jednostką, Radni Rad Powiatu oraz Miasta. Lokalne struktury resortów siłowych reprezentowali: Komendant WKU Rybnik ppłk Andrzej Sygulski, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim st. kpt. Marek Misiura, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Łukasz Krebs oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego Sebastian Bombik. Po objerzeniu wystawy i dokonaniu wpisu do kroniki Jednostki goście udali się do sali Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie przedstawiona została charakterystyka działań Jednostki Strzeleckiej 2023 w ciągu 10 lat istnienia. Po prezentacji dowództwo odebrało szereg gratulacji. Następnie przy kawie i ciastku toczyły się dyskusje na temat działań Ruchu Strzeleckiego w Polsce oraz możliwości wykorzystania i potencjale młodzieży zrzeszonej w Jednostce Strzeleckiej 2023 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.