Orłowińskie 2013

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_orlowinskie2013.jpgW dniach 1 - 3 lutego odbyły się w Paśmie Orłowińskim Gór Świętokrzyskich kolejne Warsztaty Rozpoznawcze "Orłowińskie 2013". W trakcie działań w ciągu pierwszej doby patrole rozpoznawcze "Niebieskich" (dwie drużyny rozpoznawcze) realizowały zadanie przeniknięcia przez linie ubezpieczeń "Czerwonych" (dwie drużyny piechoty) i założenia posterunków obserwacyjnych w wyznaczonych rejonach wsi Widełki oraz Zagórze. Mimo rozległego terenu (obszar kilku kilometrów kwadratowych) dochodziło do nawiązania do kontaktu z przeciwnikiem. W drugim dniu „Czerwoni" realizowali zadanie wykrycia i zniszczenia bazy patrolowej przeciwnika w rejonie G. Wał. Warsztaty zakończono wykonaniem przez pododdziały zasadzki i reakcji na zasadzkę. Kolejny raz dały znać o sobie trudne warunki terenowe i pogodowe, którymi wyróżniają się rejony Gór Świętokrzyskich. Ostry, wyżynny klimat dopełniła tym razem duża wilgotność, opady i wszechobecna woda roztopowa co było sprawdzianem dla ludzi i sprzętu. W szkoleniu brało udział 36 uczestników reprezentujących różne organizacje z terenu Polski, organizatorem Związek Strzelecki Oddział Radom i ObronaNarodowa.pl.
Jedną z drużyn rozpoznawczych byli strzelcy 3. drużyny 1. plutonu naszej jednostki.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.