Zakończenie kursu SzP 4/12 w Szkole Policji w Katowicach

b_250_250_16777215_00_images_stories_szp412_policja.jpgW dniu 22 stycznia 2013 roku w Szkole Policji w Katowicach dobiegło końca szkolenie podstawowe o oznaczeniu kodowym SzP 4/12. W ostatnim dniu szkolenia do egzaminu przystąpiło 456 policjantów spośród 474 wcielonych do służby w dniu 17 lipca 2012 roku, w śród nich także jednen z naszych wodzisławskich strzelców. W toku szkolenia zmuszonych było opuścić szeregi słuchaczy SP w Katowicach z różnych powodów 23 słuchaczy, natomiast 5 innych policjantów zostało wcielonych do kursu.

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie można odnaleźć kilka zdjęć z tej uroczystości, a także na stronę Szkoły Policji w Katowicach, gdzie temu wydarzeniu poświęcono stosowny artykuł zaopatrzając go w zdjęcia z uroczystości.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.