Informacja do artykułu "Pokolenie N. Jak nienawiść polityczna wpływa na młodych?"

Informacja do artykułu "Pokolenie N. Jak nienawiść polityczna wpływa na młodych?" - Newsweek Polska, autor Małgorzata Święchowicz (www.spoleczenstwo.newsweek.pl).

Dowództwo Jednostki Strzeleckiej 2023 informuje: Przedsięwzięcie "kompania w natarciu w terenie zabudowanym" przeprowadzone w dniach 27-28.10.2012r. w Wodzisławiu Śląskim miało charakter szkoleniowy i dydaktyczny na temat działań struktur Obrony Terytorialnej w mieście. Szkolenie zostało przeprowadzone pod okiem instruktorów i wychowawców młodzieży oraz odbyło się przy udziale i aprobacie Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Szkolenie to wpisuje się w koncepcję, jaką promuje nasze stowarzyszenie oraz stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej (będące współorganizatorem przedsięwzięcia), to jest zorganizowania w systemie obronnym państwa wyspecjalizowanej formacji Obrony Terytorialnej. Była to po części także impreza mil-simowa (militarna symulacja o charakterze rekreacyjnym i integracyjnym).

Zestawienie powyższego szkolenia w artykule z działaniami o charakterze: nacjonalistycznym, faszystowskim, rasistowskim, antysemickim i ksenofobicznym jest manipulacją lub brakiem wiedzy dziennikarzy o powyższym wydarzeniu. Przed publikacją artykułu nikt z Newsweeka Polska nie zwrócił się do nas z zapytaniem o charakter przedsięwzięcia, a także o profil działalności naszego stowarzyszenia. Jednocześnie informujemy, że jako stowarzyszenie odcinamy się od wszelkich działań mających na celu dyskryminację na tle rasowym, wyznaniowym czy politycznym. Tym samym odcinamy się od takich organizacji jak Obóz Narodowo-Radykalny czy Młodzież Wszechpolska. Statut naszego stowarzyszenia mogą Państwo odnaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej pod adresem www.zs-strzelec.mil.pl

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.