Przekazanie sztandaru wodzisławskiego AK do muzeum

Zgodnie z wolą członków wodzisławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej sztandar Związku został przekazany do wodzisławskiego Muzeum. Uroczyste przekazanie miało miejsce 17 września br. w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: senator Antoni Motyczka, wicestarosta powiatu wodzisławskiego Dariusz Prus, prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, burmistrz Rydułtów Kornelia Newy, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Rafał Połednik, ksiądz Stanisław Juraszek, przedstawiciele Stowarzyszenia Więźniów i Kombatantów oraz członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W czasie uroczystości nie zabrakło również proporca wodzisławskiej Jednostki Strzeleckiej 2023. Na uroczystość zostaliśmy zaproszeni przez Pana Władysława Szymurę zięcia naszego dobrodzieja Wilhelma Meisla, który od kilku lat wspiera wodzisławskie koło AK. Na dzień dzisiejszy w wodzisławskim kole AK pozostało 17 członków.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie Urzędu Miasta Wodzisław Śl.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.