Kurs unitarny Ciechanowiec 2012

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_unitarka2012_.jpgW dniach 2-7 lipca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza, odbył się Kurs Unitarny organizowany przez Jednostki Strzeleckie 1010 Siedlce i 1009 Mińsk Mazowiecki ZS "Strzelec" OSW pod patronatem Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Na szkolenie stawili się uczniowie trzech klas wojskowych, znajdujących się pod opieką JS 1010 oraz członkowie trzech największych organizacji strzeleckich: Związku Strzeleckiego (Oddział Radom), ZS "Strzelec" (JS 5011 SOR), ZS "Strzelec" OSW (JS 4008 Łódź, JS 1009 Mińsk Mazowiecki, JS 1010 Siedlce, JS 2023 Wodzisław Śląski) oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl - Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej z Warszawy i okolic, Józefowa, Kraśnika i Gniezna - w sumie 95 uczestników. Dwie drużyny wodzisławskiej Jednostki Strzeleckiej wzięły udział w szkoleniu zarówno jako kursanci, jak również jako instruktorzy od szczebla dowódcy sekcji do szefa plutonu unitarnego. Tydzień intensywnego szkolenia oraz upałów na pewno zapadnie w pamięć wszystkich uczestników szkolenia. 

Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie dzięki uprzejmości stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl można zobaczyć kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.