90. rocznica powrotu Wodzisławia Śl. do Polski

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_90rocznica.jpg90 lat temu - 4 lipca 1922 roku Wojsko Polskie wkroczyło do Wodzisławia Śląskiego, gdzie na wodzisławskim rynku zostali przywitani wedle tradycji chlebem i solą. Ku upamiętnieniu tych wydarzeń 8 lipca bieżącego roku mieszkańcy Wodzisławia Śl. licznie wzięli udział w uroczystościach, w których GRH Powstaniec Śląski wraz z innymi grupami rekonstrukcyjnymi odtworzyli tamte wydarzenia. Żołnierze Wojska Polskiego po przywitaniu wysłuchali wiersza recytowanego przez małą mieszkankę miasta, a następnie wzięli udział w mszy polowej - tak było i w tym roku. Oczywiście wśród świętujących nie mogło zabraknąć i wodzisławskich strzelców, którzy - choć nie zbyt licznie - wsparli kolegów z zaprzyjaźnionej grupy rekonstrukcyjnej. Oficjalną część uroczystości zakończono defiladą wokół rynku.
Następnie strzelcy, wraz z innymi świętującymi, udali się do wodzisławskiego Muzeum, gdzie każdy mógł zwiedzać wystawę zatytułowaną "90 lat przyłączenia Wodzisławia do Polski". Organizator uroczystości - Urząd Miasta - zadbał również o żołądki świętujących, dzieląc darmowym, tradycyjnym śląskim bigosem. Serdeczine zapraszamy do naszej galerii.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.