Kurs Walki w Mieście 2012

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_kwm2012.jpgW galerii pojawiło się kilka zdjęć z tegorocznej edycji Kursu Walki w Mieście, której to część praktyczna odbyła się w dniach 19 - 20 maja w miejscowości Piekary k/Piątku. Orgaznicatorem kursu było Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl, OSS Siedlce oraz JS 4008 Łódź ZS "Strzelec' OSW. W szkoleniu udział wzięli członkowie takich organizacji jak ZS "Strzelec" OSW, Związek Strzelecki, LOK Klub Zwiad, SR "Team", LST Wrocław, łącznie 73 uczestników - w tym 10 osób w charakterze instruktorów. Kursanci zapoznali się m. in. z takimi tematami jak: poruszanie się w terenie zabudowanym, stanowiska ogniowe i fortyfikacja w terenie zabudowanym, zasady prowadzenia działań w pomieszczeniach zamkniętych oraz sposoby wejścia do budynku. Tradycyjnie kurs zakończył się ćwiczeniem aplikacyjnym.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.