Sprzątanie Balatonu

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_balaton2012_06.jpg

 

19 maja br. kilkunastu wodzisławskich strzelców wzięło udział w akcji sprzątania Balatonu - wodzisławskiego zalewu będącego miejscem wypoczynku mieszkańców w upalne dni. Niestety od kilku lat ośrodek niszczał. Jednakże dzięki inicjatywie organizacji pozarządowych Naszego miasta ośrodek zostanie odrestaurowany.

W trakcie całodziennej akcji strzelcy uprzątnęli i przygotowali do odmalowania muszlę koncertową oraz teren w okół niej, a także zajęli się uprzątnięciem drogi dojazdowej do zalewiska Balaton i restauracji "Syrenka", której kilkaset metrów wiedzie przez okoliczny las. Część strzelców zajęła się uprzątnięciem i wyrównaniem parkingu. Pozostałych kliku stanowiło doraźną pomoc dla innych wolontariuszy biorących udział w akcji, a było to kilkadziesiąt innych osób zrzeszonych w różnych organizacjach pozarządowych i instytucjach działających na terenie powiatu wodzisławskiego. Wśród nich znaleźli się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, strażacy, strażnicy miejscy, uczniowie szkół podstawowych, członkowie klubu sportowego "Forma" oraz wiele, wiele innych osób, którym na sercu leży rozwój naszego miasta.

Docelowo Ośrodek Balaton wraz ze swym zapleczem ma służyć wodzisławskim organizacjom pozarządowym.

Po akcji wielkiego sprzątania Balatonu był czas na wielkie świętowanie i grillowanie, a także inne atrakcie takie jak park linowy, który już na stałe zagościł w okolicy wodzisławskiego jeziora.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.