3 maj 2012

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_3v2012.jpgTegoroczne Miejskie i Powiatowe Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja było wyjątkowe zarówno dla wodzisławskich kandydatów na strzelców, jak i wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Prócz akcentów typowo patriotycznych, które współorganizował wodzisławski „Strzelec" odbył się w tym roku II Piknik Historyczno-Militarny.

Uroczystości rozpoczęły się pod Muzeum Ziemi Wodzisławskiej uroczystym meldunkiem i przeglądem pododdziałów oraz pocztów sztandarowych przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Pana Mieczysława Kiecę. Następnie po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny na Placu Korfantego odbyły się uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich w czasie których 14 nowych strzelców wodzisławskiej Jednostki Strzeleckiej 2023 złożyło uroczyste przyrzeczenie.

Pododdział honorowy składał się ze strzelców Jednostki Strzeleckiej 2023 oraz uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców w Wodzisławiu Śląskim, która od strony „mundurowej" prowadzona jest przez szefa szkolenia wodzisławskiego „Strzelca". Po części oficjalnej rozpoczął się II Piknik Historyczno – Militarny. Jego rozpoczęcie na wodzisławskim rynku zwiastowała salwa z dział grupy rekonstrukcyjnej artylerii szwedzkiej. Zdjęcia znajdziecie Państwo w naszej GALERII.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.