Egzamin dla kandydatów


b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_egzamin2012.jpgW dniu 28 kwietnia br. czternastu kandydatów na strzelców naszej Jednostki przystąpiło do egzaminu mającego podsumować ponad półroczny okres unitarny i zweryfikować zdobytą w tym czasie wiedzę, a także - po jego pozytywnym zaliczeniu - uzyskać możliwość uroczystego złożenia przyrzeczenia strzeleckiego już za kilka dni - podczas 3-cio majowych uroczystości. Cała 14-stka młodych strzelców zaliczyła egzamin pozytywnie, choć wyniki były zróżnicowane. Sam egzamin składał się z testu pisemnego, który miał za zadanie zweryfikować znajomość regulaminów strzeleckich i statutu, a także znajomość historii Związku i Jednostki oraz historii ojczystej. Następnym etapem był egzamin ustny, którego głównym zadaniem była ocena kandyata pod względem strzeleckiego obycia i zachowania, a także weryfikacja znajomości regulaminów w praktycie i umiejętności godnego noszenia munduru. Kolejnym etapem była weryfikacja znajomości musztry tak zespołowej jak i indywidualnej. W trakcie ostatniego etapu egzaminu kandydaci musieli wykazać się znajomością budowy kbk AK74 oraz łącznymi czynnościami do strzelania nr 1.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.