Kurs Rozpoznania Ogólnowojskowego 2012

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_kro_2012.jpgZa nami już czwarta edycja Kursu Rozpoznania Ogólnowojskowego, tegoroczna miała miejsce w dniach 21-22 kwietnia w oparciu o Jednostkę Strzelecką 3053 w Nysie, gdzie pomiędzy pozostałościami dawnej twierdzy strzelcy oraz kursanci z innych organizacji czy też osoby niezrzeszone zdobywali nowe szlify. Oprócz naszych najmłodszym stażem strzelców, którzy wzięli udział w kursie, w Nysie obecni byli także ci starsi, którzy zapewnili kursantom realnego przeciwnika, formując siły OPFOR w specjalnym umundurowaniu. Część naszych strzelców stanowiło także kadrę instruktorską. W sobotę od rana kursanci zdobywali nową wiedzę na 5 podpunktach nauczania, gdzie spędzili po 1,5 godziny na każdym z nich, by po wieczornych zajęciach teoretycznych sprawdzić się w ćwiczeniu aplikacyjnym które trwało nie przerwanie aż do godziny 6:00.

Obszerniejszą relację można znaleźć na portalu ObronaNarodowa.pl, natomiast w naszej galerii znajduje się obszerna fotorelacja, gdzie serdecznie zapraszamy.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.