Seminarium teoretyczne Kursu Walki w Mieście 2012

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_kwm2012sem.jpgW dniach 24 i 25 marca kilku naszych strzelców wzięło udział w seminarium teoretycznym tegorocznego Kursu Walki w Mieście. Szkolenie odbyło się w Łodzi w tamtejszej Jednostce Strzeleckiej 4008. Nasi strzelcy wypadli bardzo pozytywnie. Największe gratulacje należą się strz. ZS Wiktorii K. za ukończenie kursu z pierwszą lokatą. Pośród 63 kursantów oprócz strzelców należących do naszego stowarzyszenia znaleźli się członkowie Związku Strzeleckiego, Klubu Zwiad LOK, COS Wrocław, a także osoby niezrzeszone. Kursanci zdobytą wiedzę będą mogli sprawdzić w praktyce już pod koniec maja w Piekarach k/Piątku. Kilka zdjęć z tego szkolenia znajduje się w naszej galerii.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.