Uroczystość w Katowicach

b_250_250_16777215_00_images_stories_nowiny_18032012_03.jpgW dniu 18 marca br. kilku wodzisławskich strzelców wzięło udział w uroczystościach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Jednostki Strzeleckiej 3024 w Katowicach z okazji imienin Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką o godzinie 11:00 na Placu Andrzeja, skąd strzelcy przemaszerowali do Kościoła Garnizonowego na mszę świętą. Dalsza część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem J. Piłsudskiego skąd następnie strzelcy udali się do kina Światowid, gdzie podano ciepły poczęstunek oraz wyświetlono kronikę filmową PAT z 1935 roku. W uroczystościach udział wzieli strzelcy z kilku najbliższych Jednostek Strzeleckich. 
Zapraszamy do galerii gdzie można odnaleźć kilka zdjęć z tegoż wydarzenia. 

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.