Kurs Piechoty 2011 Nysa

W dniach 26 – 27 listopada 2011 roku na ternie byłego poligonu wojskowego w Nysie odbył się Kurs Piechoty prowadzony według programu byłego Północnego Okręgu Strzeleckiego. Szkolenie zostało zorganizowane w oparciu o zaplecze logistyczne Jednostki Strzeleckiej 3053 w Nysie przy współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa Państwowej Szkoły Zawodowej w tym mieście. Wsparcie szkoleniowe zapewniło stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl, grupa SR Team oraz instruktorzy z wodzisławskiego „Strzelca". Pluton kursantów składał się z różnego rodzaju grup paramilitarnych, a także strzelców. Jedną z drużyn plutonu stanowili strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2023. W trakcie szkolenia nowością było wprowadzenie przez instruktorów elementu szybkiej obrony drużyny w punkcie oporu.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.