Święto Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim

11 listopad 2011 w Wodzisławiu śląskim, fot.: S. DrosioTradycją lat ubiegłych, 11 listopada 2011 roku odbyły się Miejskie i Powiatowe Obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku dowódcy Jednostki Strzeleckiej st. sierż. ZS Łukasza Naczyńskiego Prezydentowi Miasta Wodzisławia Śląskiego Panu Mieczysławowi Kiecy. Po raz pierwszy wraz ze strzeleckim pododdziałem reprezentacyjnym maszerowała ulicami miasta klasa mundurowa Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich prowadzona przez szefa szkolenia  wodzisławskiego „Strzelca" sierż. ZS Michała Marcola. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii.

Kalendarium

  • Lipiec 2016

    Przerwa wakacyjna to przede wszystkim czas wyjazdów na odbywające się na terenie całej Polski szkolenia i kursy specjalistyczne, na których nasi strzelcy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, by potem przekazywać ją na cotygodniowych zajęciach.    Początek miesiąca był szczególnie ważny dla naszego kolegi, sierż. ZS Michała K., który 10. lipca na wrocławskim rynku odebrał z rąk...

  • Czerwiec 2016

    Czerwiec był szczególnie intensywnym miesiącem dla naszej jednostki. Oprócz zbliżającego się podsumowania działalności kończącego się roku szkoleniowego 2015/1016, kilku starszych stażem strzelców przygotowywało się do wzięcia udziału w ćwiczeniu PUMA-16. W trakcie pięciu dni trwania manewrów, w trakcie których nasi strzelcy działali jako pododdział Obrony Terytorialnej, wykonywali oni przede...

  • Maj 2016

    Jak co roku, miesiąc maj nasza jednostka rozpoczęła od udziału w wodzisławskich obchodach Święta Konstytucji. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa we mszy św. i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich, w trakcie której 16. nowyc członków naszej jednostki złożyło przyrzeczenie strzeleckie, wzięliśmy również udział w szóstej już edycji Pikniku Historyczno-Militarnego, w trakcie którego...

Jednostka Strzelecka 2023 © 2003 - 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej,
jeżeli nie zgadzasz się na korzystanie z cookies opuść tę stronę.